Algorytmy wyszukiwarki Google wciąż się zmieniają. To oczywiście nie ułatwia pracy osobom zajmującym się pozycjonowaniem stron internetowych. Co jednak ważne, wymienić można kilka takich czynników, które mają i prawdopodobnie jeszcze długo będą mieć wpływ na pozycję stron w wynikach wyszukiwania. Warto zatem wiedzieć, co wpływa na pozycjonowanie stron www.

Linki przychodzące

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycje stron w wynikach wyszukiwania są linki przychodzące. Przede wszystkim dziś już nie liczy się sama ilość takich linków, ale ich jakość. Dlatego pozyskując linki przychodzące za wszelką cenę, można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeśli bowiem algorytm wyszukiwarki uzna, że linki generowane są w sposób sztuczny, to liczyć trzeba się z nałożeniem na stronę kary przez wyszukiwarkę, która oznaczać można bardzo duże spadki pozycji w wynikach wyszukiwania. Dlatego linki przychodzące pozyskiwane powinny z dobrych jakościowo stron i najlepiej powiązanych tematycznie z pozycjonowaną stroną. Istotne jest także, aby różnicować anchory takich linków.

Unikalność treści

Na pozycjonowanie stron www duży wpływ na również unikalność treści

Na pozycjonowanie stron www duży wpływ na również unikalność treści. Google docenia unikalne i wartościowe dla użytkowników treści. Z drugiej strony surowo karze za wszelką duplikację treści. Dlatego tworząc treści na stronę internetową, pamiętać trzeba o tej zasadzie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku sklepów internetowych. Niezwykle ważne jest, aby każda kategoria, podkategoria i każdy produkt miał swój unikalny opis. Dotyczy to także treści wykorzystywanych w ramach content marketingu. Wszystkie te treści również muszą być zarówno unikalne, ale i ciekawe oraz przydatne dla użytkowników.

Linkowanie wewnętrzne

Wspomniano o linkach przychodzących. Nie można jednak zapomnieć także o linkowaniu wewnętrznym. Po pierwsze, linki w ramach serwisu tworzyć powinny jasną strukturę serwisu, po którym łatwo jest się poruszać. Dotyczy to zarówno użytkowników, jak i robota wyszukiwarki. Dzięki temu robot wyszukiwarki szybko dotrze do wszystkich podstron serwisu i je zaindeksuje. Linki wewnętrzne powinny być także proste, najlepiej bez żadnych znaków specjalnych. Warto, aby zawierały właściwie dobrane słowa kluczowe.

Linki zewnętrzne, unikalność treści oraz linkowanie wewnętrzne to jedne z kluczowych czynników mających wpływ na pozycjonowanie stron www. Ważne jest zatem, aby do tych elementów podchodzić ze szczególną uwagą. Wszystko po to, aby pozycjonowanie przynosiło szybkie efekty.